• ŠKD

• Hlavným cieľom ŠKD:

V súlade so zákonom 188/2015 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) je dôkladná príprava na vyučovanie hravou nenásilnou formou, aby dieťa nadobudlo kladný vzťah k vzdelávaniu a k svojej škole.

Tematické oblasti výchovy:

Slúžia na odbúranie stresu, relaxovanie a uplatnenie svojich záujmov v týchto výchovných činnostiach:

• Spoločensko-vedná činnosť
          • Esteticko-výchovná činnosť (hudobnopohybová, výtvarná, literárna)
          • Telovýchovná činnosť (zdravotnícka, dopravná, športovo-branná)

Oddychové a rekreačné činnosti:

Sú nevyhnutnou súčasťou režimu dňa, pričom sa dôraz kladie hlavne na aktívny pobyt na čerstvom vzduchu, či už v areáli školy, alebo v blízkom okolí.

Sebaobslužná činnosť:

Dôležitú úlohu vo výchove má aj sebaobslužná činnosť, do ktorej patria hygienické návyky, stolovanie v školskej jedálni a hlavne formovanie priateľských vzťahov v kolektívoch.

Je overené praxou, že dieťa z ŠKD sa veľmi ľahko a rýchlo adaptuje na celodenný výchovno-vzdelávací systém a dosahuje výborné výsledky na vyučovaní.

Tešíme sa na dobrú spoluprácu s každým, kto je ochotný nám pri výchove Vašich detí pomôcť. Po prečítaní tohto príspevku veríme, že poplatok 10€ za mesiac je len malým príspevkom k tomu, aby ste spokojne mohli chodiť do zamestnania s pocitom, že Vaše dieťa je v dobrých rukách.