• Profil školy

• Naša škola je malotriedna škola, ktorá sa nachádza v centre obce Bystrička. Budova školy je umiestnená do pomerne priestorového areálu vysadeného širokým sortimentom stromov, kríkov a zatrávnenými plochami. Ako jedna z mála škôl máme v areáli vybudovaný chodník zdravia, hmyzí hotel, pestovateľské políčka. Máme novovybudované ihrisko na loptové hry.

Vyučovanie prebieha v spojených ročníkoch, čo je pre deti prínosom, pretože sa otužujú vzťahy s kamarátmi z obce. Na vyučovanie prírodovedných predmetov, cudzieho jazyka a hudobnej výchovy máme vytvorenú odbornú učebňu. Zároveň máme k dispozícii učebňu výpočtovej techniky a vlastnú telocvičňu v budove školy. V dvoch triedach, kde prebieha vyučovanie žiakov, máme interaktívne  tabule s pripojením na internet. Na sebavzdelávanie pedagógovia našej školy môžu využívať učiteľskú knižnicu a žiaci v popoludňajších hodinách radi navštevujú  žiacku knižnicu.  Máme kvalifikovaných učiteľov s niekoľkoročnou praxou. Svojej práci sa venujú na 100%. Každý školský rok je našim zámerom skvalitňovanie výchovno – vzdelávacieho procesu.  Po absolvovaní prvého stupňa na škole sledujeme našich žiakov, ich výsledky, ako sa vedia zadaptovať v novom školskom prostredí v školách v meste Martin. Na základe tohto zisťujeme, že všetci žiaci z našej školy sa vedia uplatniť na druhom stupni bez problémov. Už niekoľko rokov sa vo vyučovacom procese venujeme zvyšovaniu úrovne čitateľskej gramotnosti, zároveň sa zameriavame na zdravý životný štýl a snažíme  sa v deťoch budovať  vzťah k obci, okoliu, spoznávame krásy nášho regiónu. Sme škola rodinného typu, kde má každý žiak priestor na svoj rozvoj a vývoj svojich schopností.

V záujme správneho využitia voľného času sú deti zapojené do činnosti ŠKD a záujmového krúžku, ktorý sa venuje turistike do okolia. V rámci ŠKD sa žiaci učia hrať na flaute, hrajú florbal, vytvárajú stavby z kartónov, pracujú s počítačom...

Každý rok sa žiaci našej školy zúčastňujú na plaveckom a lyžiarskom výcviku. Okrem toho v rámci možností organizujeme korčuliarsky kurz na štadióne v obci Bystrička. Učitelia spolu so žiakmi pripravujú kultúrny program pri príležitosti Dňa matiek, mesiaci úcty k starším, vianočné besiedky.